Próbálok megfelelni az új kihívásoknak

A koronavírus járvány megelőzése érdekében bevezetett intézkedések fenekestől felfordították a gyöngyösi campus hallgatóinak, oktatóinak és nem oktató dolgozóinak életét. A ma induló cikksorozatunk célja, hogy személyes történeteken keresztül mutassuk be, hogy ki hogyan tudott alkalmazkodni a jelenlegi helyzethez, mit szokott meg a legkönnyebben és mi jelent számára kihívást. Mindezek mellett arra is kíváncsiak vagyunk, hogy ki milyen módszerekkel igyekszik megőrizni a jókedvét a „szobafogság” ideje alatt.

21 nappal ezelőtt helyezte át székhelyét lakásába Dupcsák Zsolt, a Gyöngyösi Károly Róbert Campus mérnöktanára. Az intézmény Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán tanuló hallgatók vállalati gazdaságtan és alapozó gazdaságtan órákon biztosan találkoztak már vele.

Miben változott meg az életed a koronavírus hatására? Mit volt ezek közül a legkönnyebb és a legnehezebb megszokni?
Röviden? Mindenben. Egy kicsit bővebben kifejtve: ami az oktatást illeti, számomra teljesen ismeretlen szoftverek működését kellett rövid idő alatt megtanulnom. Ráadásul az otthoni informatikai eszközparkom nem volt alkalmas arra, hogy azonnal átálljak a digitális oktatásra.
Különösen az első hét jelentett számomra kihívást. Megélni azt a stresszt, hogy nem tudtam megíratni egy előre betervezett zh-t, emellett elmaradt az a levelezős órám is, amire a legtöbb hallgató jelentkezett. Ha kb. 3 nappal később vezetik be az egyetemi oktatást érintő korlátozásokat, akkor sokkal kevesebb újratervezésre lett volna szükségem. A kezdeti nehézségeket leküzdöttem, ma már tudok oktatni, de azt gondolom, hogy a félév végéhez közeledve legalább olyan nehéz hetek várnak rám, mint az elején. Előttünk állnak a zh-k és a vizsgák. Azt, hogy a számonkéréseket hogy fogom megvalósítani, még én sem tudom pontosan, de már dolgozom a megvalósításon.

Hogy éled meg a kialakult helyzetet? Hogy telnek a hétköznapjaid?
Egy változásnak élem meg, mely új kihívásokat jelent. Próbálok megfelelni és mindig keresem a legjobb megoldásokat (talán túl sokat is agyalok). A hétköznapok egyszerű hétvégék is egyben, most nincs sok különbség.
Érdekes, hogy a kialakult helyzet hatására korlátlanabbá vált az idő, emiatt nem ritkán kapom magam azon, hogy még éjfélkor is nyugodt szívvel elküldök néhány e-mailt.
Legkönnyebben  a rugalmasságot, a szabadabb időbeosztást szoktam meg, ugyanakkor nagyon oda kell figyelnem, hogy legyen napi ritmusom, mert könnyen elkényelmesedem.

Miből merítesz erőt, mi segít megőrizni a jó kedvedet?
A zene nagyon fontos helyet foglal el az életemben. Így természetesen most is sokat segít. Emellett, bár jelentősen leszűkült azoknak a köre, akikkel napi szinten kapcsolatba kerülök, igyekszem az online felületeken rendszeresen kommunikálni azokkal az emberekkel, akik fontosak számomra.

Mi lesz az első dolog, amit megteszel, miután feloldják a #MaradjOtthont?
Kimegyek egy jót bulizni.

Mit üzensz azoknak, akik olvassák ezt a cikket?
Kitartást!

szöveg: Nagy Réka