Gazdálkodási és menedzsment
Miért jó felsőoktatási szakképzésben tanulni?
Elegendő időt kapsz arra, hogy végig gondold a jövőre vonatkozó terveidet, hogy közben az itt eltöltött két év munkája nagy nyereséget jelentsen majd az első alapképzési diploma megszerzésénél. Az egyetemi karrier megalapozásának egy kiváló útjára léptél. A felsőoktatási szakképzés alkalom arra, hogy te dönts a későbbiek során arról, hogy melyik alapképzés lesz számodra az optimális. Hallgatóként élhetsz a felsőoktatás rendszerében kínálkozó lehetőségekkel. Egyetemista hallgatóként képviselheted hallgatótársaid érdekeit, kutatásokban vehetsz részt, számos közös rendezvényen építheted a kapcsolataidat és közben azt tanulod, amiről úgy érzed, hogy igazán neked való.
Mire készít fel ez a képzés?
A felsőoktatási szakképzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik a gazdálkodási és menedzsment folyamatok irányításának, szervezésének, működtetésének alapelveit és módszerei, tisztában vannak a vállalati gazdálkodás finanszírozási, számviteli, adózási alapjaival, a munka- és ügyvitelszervezési eljárásokkal, a döntéstámogatás és a kontrolling módszertani alapjaival, az információs és a kommunikációs technikákkal. A képzés során megtanulod a vállalkozások tevékenységét szabályozó jogszabályokat, a vállalati gazdálkodás finanszírozási, számviteli, adózási ismereteinek alapjait. Megismered továbbá a gazdasági szerveztek gazdasági és menedzsment folyamatainak alapelveit, és ezeknek a folyamatoknak a szervezési és működtetési módszereit.
A szakképzettség oklevélben történő megjelölése
- szakképzettség: felsőfokú gazdasági menedzser-asszisztens
- a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Business Administration Assistant
Mire van lehetőséged a képzés után?
Már két év után munkába állhatsz, de a továbbtanulást is választhatod. Ha a munkavállalást választod felsőfokú gazdasági menedzser-asszisztensként, (Business Administration Assistant) a gazdálkodó szervezetekben a jellemző munkaköröd lehet: irodai szakmai irányító, felügyelő, statisztikai ügyintéző, személyi asszisztens, általános irodai adminisztrátor, adatrögzítő, kódoló, pénzügyi, statisztikai, biztosítási adminisztrátor, készlet- és anyagnyilvántartó, iratkezelő, irattáros, ügyfél- (vevő)tájékoztató, ügyfélszolgálati központ tájékoztatója, esetleg lakossági kérdező, összeíró
Hogyan tovább a felsőoktatásba?
A felsőoktatási szakképzés után, ha úgy érzed, hogy diplomát szeretnél szerezni, akkor jelentkezned kell a választott szakra. A felsőoktatási szakképzettséged a felvételinél plusz pontot ér, illetve bekerülés után – attól függően, hogy milyen alapszakot választottál - beszámítják az addig megszerzett tárgyaidat (kreditjeidet).
Amit még a gazdálkodás menedzsment felsőoktatási szakképzési szakról tudni érdemes:
Képzési idő: 4 félév
Választható finanszírozási forma:
- magyar állami ösztöndíjas
- önköltséges
Az önköltség mértéke 2021-ben: 150 000,- Ft/félév
A jelentekezés feltétele: érettségi bizonyítvány
A képzés helyszíne: Gyöngyös
Online nyílt napok: online nyílt napokat rendezünk 2021. január 16-án és február 6-án. >> részletek <<
Kollégiumi elhelyezés:
Kollégiumi elhelyezést minden nappali tagozatos munkarendre felvételt nyert hallgató részére tudunk biztosítani. Levelező tagozatos hallgatóink kedvezményes hallgatói térítéssel igényelhetnek szálláslehetőséget.
A szakról további tájékoztatás kérhető:
Dr. Taralik Krisztina egyetemi docens
Telefon: 37/518-300 (445-ös mellék) E-mail: Taralik.Krisztina(kukac)szie.hu
A felvételi eljárással kapcsolatos kérdésekben a Gyöngyösi Károly Róbert Campus Oktatási Iroda ad tájékoztatást:
Gyöngyösi Károly Róbert Campus Oktatási Iroda E-mail: felvi.gyongyos(kukac)szie.hu